10/07/2018 – הניוזלטר היומי

כשניגשים ללמוד משהו חדש

כמעט כל סופ״ש אני מקדיש את הזמן ללמידה. אם זה לפחות טוטוריאלס או לעבור על דוקומנטציה של פריימוורק או שפה מסויימת כדי להבין אותה טוב יותר. למשל בסופ״ש האחרון ובסופ״ש הבא אני מתכן לשבת כל ruby וכמובן ruby on rails.

למה? ככה! אני רוצה להרחיב את מאגר הידע שלי ואת ה״גישה״ שלי אל כלים וטכנולוגיות חדשות. בכל פעם שאני לומד דבר חדש נופל לי אסימון כזה או אחר שקשור בעצם בתכנון, פיתוח ותכנות. ללא קשר לשפה הספציפית אני מבין איך דברים מסויימים אולי צריכים לעבוד, או למשל איך הם עובדים מאחורי הקלעים ובכך בעצם מעשיר את הידע שלי והיכולת שלי לפתח דברים ביעילות בעתיד.

כמה דברים שעלו לי בימים האחרון בעד או נגד הלמידה על רובי הוכיחו לי כמה אני כן צריך ללמוד את השפה הזאת.

1) זה עוד כלי לפיתוח אפליקציות ווביות
2) זו שפה שלמה, גישה שלמה וחשיבה שלמה שלא מוכרת לי עד היום
3) אין לי באמת פרוייקטים שאכתוב בקרוב ברובי או שאשלב בהם רובי. אבל עדיין זה כלי שיושב לי בארסנל.
4) פיתוח חשיבתי בעיקר – לראות איך אני מתמודד וחושב מול שפה שחדשה לי לגמריי – בדיוק כמו ביום שבו למדתי בפעם הראשונה c++.
5) עוד שורה בקורות חיים 😉

אל תפחדו ללמוד דברים חדשים, לא חסרים פריימוורקים מעניינים כמו flesk של פייתון למשל (שהוא הדבר הבא שאני הולך ללמוד, מאמין שבחודש הבא), שיעזרו לכם להכיר זוויות חדשות.

בתקופה האחרונה גם חקרתי קצת על מבני נתונים במסדי נתונים פופולאריים. למה? כי לפעמים צריך להרחיב את וורדפרס בפרוייקטים שלי ואני מוצא עצמי כותב הכל בשפה ה״וורדפרסית״. זו בעיה של מתכנתים רבים שלמדו תכנות עם וורדפרס ובעצם לא התנסו קודם בתכנות אמיתי מחוץ לגבולות הוורדפרס, והמחשבה שלהם תמיד מקובעת ״וורדפרס״. וכשאני מרחיב את וורדפרס אני רוצה לעשות את זה טוב יותר עבור הפיתוח שלי ויעיל יותר, לא תמיד זה עונה בקנה אחד עם השיטה הוורדפרסית המוכרת.

חקירה של october-cms או מג׳נטו למשל עוזרת להבין איך מטפלים בנתונים במערכות גדולות ורציניות – ממליץ בחום!

בשבועות הקרובים אתרכז בעיקר בצילום מדריכים מצולמים בהם אני כותב פרוייקט חדש ב-css בעיקר על מנת להראות וללמד כיצד בעולם הוורדפרס של ימינו אני ממליץ לכתוב css (או scss) כך שתוכלו לכתוב קוד תקין שלא חוזר על עצמו, ולמעשה להגיש פרויקט איכותי יותר במהירות.

אל תפחדו ללמוד!!