פיתוח בוורדפרס

איפיון

תהליך האיפיון מגיע למעשה מתוך כדי העיצוב. בהתאם לעיצוב האתר יוצרים איפיון מסודר. אנו עושים זאת לרוב באמצעות סטודיו MOZI שמתמחה בעיצוב, מיתוג, איפיון וניהול פרוייקטים. בסטודיו אנו מביאים לידי ביטוי (עיצובי) את האתר, העסק, החברה וכותבים איפיון מסודר כך שבתהליך הפיתוח נדע בדיוק מה הדרישות מהאתר לגבי כל פיסת קוד שקיימת, כל תמונה וכל אלמנט שבאמת נמצא שם כי חשבו עליו ורצו אותו בדיוק שם.

תכנון

כל תהליך פיתוח אתר אינטרנט דורש תכנון מעמיק של תהליך כתיבת הקוד. בדומה לתוכנה שיש לתכנן את כל המרכיבים שלה וכיצד לחבר אותם לכדי תוכנה אחת, גדולה, מהירה ואיכותית. כך גם בתהליך פיתוח אתר אינטרנט (ובייחוד כזה המתבסס על וורדפרס) יש צורך לתכנן במדוייק כיצד ייכתב הקוד, על מה לשים דגש? על מה פחות? כיצד להביא לידי ביטוח את העיצוב והאיפיון לכדי קוד ממשי שעובד ומתפקד.

קווים מנחים:

  • בדיקת כל הדרישות האיפיוניות ויישומם בדפדפנים שונים לרבות יישום בסמארטפונים. לצורך העניין ישנם סוגי אנימציות, תונות, רקעים וכו' שאינם תואמים לדפדפנים ישנים.
  • כיצד מביאים לידי ביטוי את כל האלמנטים שבאתר גם לדפדפנים שאינן תומכים JS?
  • כיצד האלמנטים שבאתר יבואו לידי ביטוי תוך התאמתם לחוק נגישות אתרים?
  • התממשקויות, סליקה, חשבוניות, אימיילים ועוד שלל שירותים שיש להתממשק אליהם בתהליך הפיתוח.

פיתוח

פיתוח אתר וורדפרס הוא שלב הליבה של הפרויקט, החלק בו מחברים את האיפיון והעיצוב לכדי קוד ממשי. כאשר אנו מפתחים את האתר עומדות לנגד ענינו מספר משימות שחייבות להתבצע:

  1. האתר יתאים ב-100% לעיצוב.
  2. האתר יתאים ב-100% לאיפיון.
  3. האתר ייטען במהירות המירבית (ב-99 אחוז מהמקרים ייטען בפחות מ-2 שניות בגלישה מישראל).
  4. האתר יהיה מאובטח מפני פריצות אבטחה אפשריות ומפני מתקפות.

כללים אלו מלווים אותנו לאורך תהליך פיתוח אתר וורדפרס ולכן אנו מבטיחים ומתחייבים על סטנדרטים אלו.

בדיקות – qa

בסיום ההליך ובטרם שליחת הפרוייקט אל הלקוח אנו מבצעים בדיקות QA לאתר. למעשה מבצעים מספר רחב של בדיקות הן כמנהל המזין תוכן והן כגולש המנסה למצוא את דרכו באתר. זאת על מנת לנסות ולמצוא תקלות באם ישנן, בעיות של אזורים שאינם מובנים בצורה מדוייקת ועוד.

לרוב, בתהליך זה אנו מנסים להיעזר באנשים שאינם מהתחום על מנת לראות וללמוד כיצד הם מתנהגים בפעם הראשונה בה הם נכנסים לאתר, מה מפריע להם ומה מושך את תשומת ליבם.

לאחר שלב זה בו מתקנים, משנים ומבצעים "מקצה שיפורים" לאתר, האתר יועבר אל הלקוח לביקורת והדרכה על השימוש בוורדפרס.