הניוזלטר לסופ״ש – 29/06/2018

חומרי קריאה לסופ״ש

בכל סופ״ש אני אוגר לעצמי מגוון משימות/חומרי קריאה. בסופ״ש הקודם למשל החלטתי לבנות פרוייקט קטן בלראבל שאוגר מלונות ומספק api עם פילטורים. האמת שעשיתי את זה בשביל שאוכל לספק לאחד הלקוחות שלי ערך מוסף וגם בעיקר בשביל ללמוד ולהתפתח.

סוף השבוע הוא זמן נהדר ללמידה, בעיקר בזכות השקט והרוגע שבו. אין לקוחות שיציגו וזה זמן מעולה לשבת, ללמוד ולהתנסות בפריימוורק חדש או הרחבה חדשה בעולם הפיתוח.

לפעמים אנחנו רואים שיכולנו לבנות ללקוח פרוייקט טוב אם היה משלם יותר, אבל מנגד אם אנחנו יכולים להפיק מהזמן שלנו גם למידה מעולה (על פרויקט אמיתי) וגם ערך מוסף ללקוח אני חושב שכולם מרוויחים. בייחוד כשאין כאן התחייבות והלקוח לא מודע לכלום.

במקרה שלי לא יידעתי את הלקוח והכנתי מערכת. בסיום (במהלך השבוע) דיברנו ואמרתי לו שיש לי פיתרון טוב בשבילו ושאשמח שהוא יבחן אותו. הלקוח מאוד אהב ומאוד העריך את העבודה שלי (לבסוף גם שילם סכום סמלי ויפה עבור הפיצ׳ר החדש).

לכן מכיוון שהסופ״ש איתנו, הנה מספר דברים שכדאי לכם מאוד לקרוא וללמוד מהם:

גיט שמכיל קונפיגורציות וובפאק שיכולות לשמש אתכם בפרוייקטים. זה זמן טוב גם ללמוד קצת על וובפאק:
http://github.com/marharyta/webpack-boilerplate
מי שלא מכיר את stackExchange מבית Stack Overflow חייב להכיר את תת הקטגוריה של וורדפרס. המון שאלות והמון מקום להיכנס, לראות שאלות של אנשים, לעזור להם ולגלות דברים שלא ידעתם על וורדרפס:
http://wordpress.stackexchange.com/
מדריך מעולה ומקיף לעבודה עם Git:
http://www.atlassian.com/git/tutorials
מאמר מעניין על Jquery. על המאמר הזה טיפה ארחיב: אני יודע ש-vue זה ממש מגניב והשם react נשמע לכם סופר מגניב ללמידה (כנל אנגולר…שהשם שלו בכלל מעיף אנשים). אבל מעבר לשם יש פה משהו שמתחבא לנו מתחת לאף והוא ממש ממש נוח, יעיל וקל לשימוש (ואפילו אי אפשר להעיף אותו כשבונים אתר ווקומרס):
http://hackernoon.com/i-still-love-jquery-and-you-should-too-3114f33f249e

זהו להפעם 🙂
סופ״ש נעים