הניוזלטר היומי – 28/06/2018

זה הזמן להחליט – בוטסאפ 3.7 או 4.1?

בכל פעם שאני מתחיל פרויקט חדש בוורדרפס עולה לי השאלה: האם להשתמש בבוטסטראפ 3.7 המוכר והאהוב או להשתמש בבוטסטראפ 4.1 הכולל פלקס בוקס ושלל רכיבים מתקדמים יותר?

בכל פעם שאני מתחיל את הפרויקט אני מתחיל לבחון את אופי הפרויקט והצורך האמיתי שלו בפריימוורק css כזה או אחר. הרי לא חסרים פריימוורקים אם זה בוטסטראפ, מטריאל דיזיין, בולמה ועוד. בוטסטראפ לטעמי היא המתקדמת והטובה ביותר מבחינת תפקוד אבל משעממת מאוד מבחינה עיצובית ולכן אני בוחר לרוב בבוטסטראפ!

לרוב אנו מקבלים psd או עיצוב מוכן מהלקוח ואיננו רוצים שפריימוורק css יגיע עם עיצוב מוכן כי זה יגרום לנו סתם לשבור את הראש ולדרוס המון הגדרות. לכן במרבית המקרים אבחר בבוטסטראפ.

בוטסטראפ 4.1 מגיעה עם תמיכה מלאה ב-flexbox לעומת בוטסטראפ 3.7 שעובד בשיטה הישנה של float. אין כאן ממש נכון או לא נכון, יש בעיקר את הפרויקט שלכם והדרישות שלו.

אני מוצא את עצמי נהנה יותר ויותר לכתוב פרויקט המבוסס על בוטסטראפ 4.1 שמאפשר שליטה ממש נוחה בעזרת קלאסים על התפקוד של כל ה-columns באתר ובכך קל לי יותר למקם דברים אחד לפני השני בסדר מסויים בדסקטופ לעומת רזולוציות אחרות, דבר שבבוטסטראפ 3.7 יהיה קשה מאוד עד בלתי אפשרי מבלי לכתוב קוד שמציג דברים מסויימים ברזולוציות שונות.

בנוסף לכל אלו הנה כמה תובנות נוספות ויתרונות נוספים שיש לבוטסטראפ 4.1:

  • שימשו ב-5 נקודות שבירה ב-css לעומת 4 בבוטסטראפ 3.7.
  • כתוב ב-sass ולא ב-less (בוטסטראפ 3.7 כתוב ב-less).
  • דרופדאון לא חייב להיות תג ul הוא יכול להיות גם סתם div
  • תמיכה ב-flexbox

כמו שאמרתי בהתחלה, זה בהחלט משנה מה אתם בונים על מנת להחליט באיזו גרסא תשתמשו אבל אני מוצא את עצמי מתרגל ואוהב יותר ויותר את העבודה הקלה שיש בכתיבת ה-html+css של האתר בעזרת בוטסטראפ 4.1 ומוצא עצמי מסיים את הכתיבה מהר מאוד ובצורה איכותית שעובדת בכל הדפדפנים. ממליץ בחום לנסות בעצמכם.

אל תשכחו לעדכן 🙂